Ücretsiz Eğitim ile Sertifika Alabileceğiniz 5 Platform
Lisans diplomasına sahip olmak, yabancı dil bilmek veya öğrenci iken kazanılan iş tecrübeleri... Çoğu zaman mezun olduğunuz veya iş aradığınız zamanlar sizi öne çıkarmaya yeterli gelmeyecek bazı özelliklerdir. Bunlara ek olarak Eğitim ve Sertfikalarınız da onlar kadar önemlidir.

Sertifika Eğitimleri

Çünkü artık istemesek de bir yarış içerisinde yaşıyoruz ve birbirinden yetenekli rakiplere sahibiz her birimiz. Sizi bu rakiplerinizden ayıracak ve kendinize artı özellikler katmanızı sağlayacak en büyük yardımcılarınız ise alacağınız eğitimler ve sertifika programlarıdır. (Sertifika programlarının faydalarını bu yazımızda daha detaylı okuyabilirsiniz: ''Sertifika Programı Nedir, Faydaları Nelerdir?'')

Evet öz-geçmişinizi bu tarz eğitimler ve sertifikalar ile doldurmanız son derece faydalıdır. Ancak bu eğitimlerin bir çoğu oldukça da pahalıdır. O yüzden biz de bu yazımızda sizlere dijital ortamda ücretsiz bir şekilde alabileceğiniz eğitimleri ve sertifika programlarını hazırladık. 

1) Google Dijital Atölye:

Dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Google, çok uzun süredir kendi eklentilerine yönelik dijital eğitimler, sertifika programları veya kamplar düzenliyor aslında. Adwords, Google Analytics, kodlama eğitimleri vs. Ancak Dijital Atölye'yi tüm bunlardan ayıran ve kullanıcılara sevdiren en önemli özelliği ise tüm farklı başlıkların tek bir program içerisinde toplanmış olması. Bu eğitim sayesinde Google hakkında hiçbir fikriniz olmasa bile sıfırdan markanızı yaratmayı, ileri seviyelere getirmeyi öğreniyor ve sınavlarda başarılı olmanız halinde bir de sertifika kazanmış oluyorsunuz.

2) Turkcell Akademi:

Turkcell'in ülkemizdeki mevcut istihdamı eğitmek için yaptığı bir sosyal sorumluluk projesi olan Turkcell Akademi'de ücretsiz eğitim ve sertifika hizmeti veren bir sistemdir. İçerisindeki birçok eğitim ücretsiz olsa da 5 Tl ile 20 Tl arasında değişen sembolik ücretlerde eğitimlerde mevcut. Turkcell Akademi'de, ofis programlarından, finans, pazarlama veya yabancı dil gibi her konuda eğitim alabilirsiniz. Ayrıca içerisinde görme veya işitme engelliler için de eğitimler verilmesi oldukça güzel bir detay. 

3) İstanbul İşletme Enstitüsü:

İstanbul İşletme Enstitüsü, uzaktan ve ücretsiz eğitim konusunda oldukça iyi kurumdur. Eğitmenler ve öğrencileri tek bir panelde buluşturan sistem bir nevi dijital bir kampüs haftası yaratıyor. Tartışma panoları sayesinde sizinle aynı ilgi alanlarına sahip nice güzel insanla tanışabilir ve güzel bir network imkanı kazanabilirsiniz. Gerçek hocalarla eş zamanlı derslere girebildiğiniz gibi ders kayıtlarını ve notlarını sonradan da görebildiğiniz bir sistem.

Yapılan sınav sonucu başarılı olursanız size verilen sertifika kodu sayesinde sertifikanızı görüntüleyebiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Tek ücreti ise sertifikanızı bastırmak istediğinizde ödemeniz gerekiyor. 

4) Bilge İş:

Avrupa Birliği destekli bir proje olan Bilge İş, içerisinde üniversite müfredatı seviyesinde eğitim veren bir platformdur. İçerisinde tasarımdan, proje yönetimine, dijital pazarlamadan, kodlamaya kadar birçok eğitimi barındıran Bilge İş'ten alacağınız eğitimler sonunda gireceğiniz sınavlardan başarılı olmanız halinde sertifika da kazanmış olacaksınız. 

5) Edx:

Hardward, Edinburgh veya Microsoft gibi yerlerden sertifikalarınız olsun istemez misiniz? Eğer İngilizce seviyeniz yeterli ise Edx eğitimleri öz-geçmişinize ve kariyerinize hediye edebileceğiniz en eşsiz eğitimler olacaktır. Platform içerisinde sanattan bilime kadar birçok farklı konuda eğitim bulunuyor. 

Yazardan Ekstra Sertifika Programı: Açık Akademisi

Microsoft Türkiye'nin devlet desteği ile kurduğu bir sosyal sorumluluk projesi olan Açık Akademi. kurulduğu yıldan itibaren birçok kişiye sıfırdan programlama ve uygulama geliştirmeyi öğrettiği için çokça sevilen platformlardan biridir. Web sitesi ve sistem yenilenmeye gittiği için bir süredir eğitim platformuna erişim olmasa da açılması ihtimaline karşı siz gene de takibe alın deriz biz. 

Buradan diğer sitelerimize de ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları